Doç. Dr. Cem Perk

Doç. Dr. Cem Perk

Özgeçmiş

   1963 yılında Mudanya’da doğdu. İlk öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra,  1980 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu.1981 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde başladığı yüksek öğrenimini 1986 yılında tamamladı. Aynı yıl cerrahi anabilim dalına araştırma görevlisi olarak atandı. 1992 yılında İ.Ü Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde ‘Köpeklerde Genel Anestezi ve Kan Tablosu İlişkileri’ konulu doktora tezini bitirerek Dr. Vet. Med.  ünvanını aldı. 1995 yılında yardımcı doçentliğe yükseltildi. 1998 yılında girdiği doçentlik sınavını başararak, veteriner cerrahi doçenti  oldu. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı’nda sürdürdüğü öğretim üyeliği görevinden kendi isteğiyle emekliye ayrılarak, 2012 yılında Anatolia Hayvan Hastanesi’nde tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Akademik kariyeri boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde The University of Wisconsin-Madison, School of Veterinary Medicine Cerrahi Kliniği ve Almanya’da Ludwig Maximilian University of Munich, Veteriner Fakültesi Şirurji Kliniği’nde anesteziyoloji, yumuşak doku cerrahisi ve ortopedik cerrahi konularında eğitim programlarına katıldı. Çeşitli bilimsel dergilerde 100 civarında makalesi yayınladı. Anesteziyoloji ve reanimasyon ,  göz hastalıkları, geriatri ve gerontoloji konularında kitap bölüm yazarlıkları yaptı.

Anatolia Hayvan Hastanesi’nde göreve başladıktan sonra, 2013 yılında Türkiye’de ilk kez uygulanan ve başarılı olan kedilerde implant protez ayak operasyonunu gerçekleştirdi. Aynı şekilde erkek  kedilerde vasektomi yöntemiyle ülkemizde ilk kez doğum kontrolünde alternatif bir seçenek oluşturdu .Bu konudaki çalışmaları basın ve internet ortamında yayınlandı.

Çalışma alanları, pet hayvanlarında genel cerrahi ve ortopedik cerrahi,  plastik ve rekonstrüktif cerrahi,  göz hastalıkları ve protez implant ayak cerrahisidir.

Genel Bilgiler

Doğum Yeri Mudanya
Doğum Tarihi 1969

Eğitim

1980 Kabataş Erkek Lisesi
1981 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi
1992 İ.Ü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doktora

Çalıştığı Kurumlar

1998 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği

Yabancı Dil

İngilizce